Zakres pozowania

0
17626
Studio fotograficzne Łódź

Wiele osób zwłaszcza początkujące osoby, zastanawiają się nad zakresem pozowania. Czym zakres pozowania: czym jest portret, a czym moda? Czym jest glamour? Czy bielizna, to ten sam zakres co strój kąpielowy? Jakie są różnice pomiędzy nagością zakrytą, a aktem? Na te pytania chcę w prosty i w zrozumiały sposób odpowiedzieć !

PORTRET

Portret to przede wszystkim kadry twarzy, głowy czy popiersia. Skupiamy się na osobowości i indywidualnej urodzie fotografowanej osoby.

FASHION

Zakres ten bardziej ma przedstawiać produkt niż modelkę. Najważniejsze jest skupienie się na dodatkach tj ubranie, buty, biżuteria. Sama rola modelki jest ograniczona, a powinna skupić się na prezentacji produktu niż samej siebie. Jeśli chcemy „sprzedać” buty, któtkie spódniczki, bieliznę czy rajstopy, to będzie to podlegało pod zakres fashion.

GLAMOUR

Glamour to bardzo niejasny zakres w fotografii. Zdjęcia glamour maja pokazać piękno kobiety w bardzo atrakcyjny, pociągającym, wyzywający jak i seksowny sposób. Stroje powinny podkreślić urodę i piękno kobiety, jej styl i seksualność, a także zmysłowość ciała. Ciało kobiety może być częściowo odkryte, tak by działało na zmysły i budzić emocje u odbiorcy. Glamour to ostre i wyraziste kolory, dużo nasycenia. To wygładzona skóra. Zakres ten może być połączony z każdym innym zakresem fotografii. Również akt.

BIELIZNA I STRÓJ KĄPIELOWY

Pozowanie w bieliźnie zarówno stanik + majtki jak i koszula nocna i różnego rodzaju gorsety, body, rajstopy. Podobnie ze strojem kąpielowym.

EDYTORIAL

Edytorial to inaczej sesja komercyjna. Na maxmodels może troszkę zamieszać J Ten zakres to fotografia typowo komercyjna czyli taka za którą modelka otrzymuje zapłatę, a zdjęcia są publikowane. Zakres edytorial można również zaliczyć do gotowości zleceń komercyjnych czy bycia hostessą.

NAGOŚĆ ZAKRYTA

Nagość zakryta przedstawia nagą sylwetkę modelki/modela bez pokazywania miejsc intymnych (piersi czy łono). Zdjęcie musi okazać nagie ciało ale nie oznacza, że modelka nie może być np. w majtkach. Można przecież dyskretnie je ukryć. Do ukrycia części ciała można posłużyć się światłem, odpowiednią pozą, otoczeniem.

BEAUTY

To odmiana fotografii portretowej, gdzie skupiamy szczególna uwagę na fryzurę, makijaż czy ogólnie na typ urody. Poprzez zdjęcia beauty możemy reklamować kosmetyki i usługi związane z fryzjerstwem i wizażem.

AKT

Akt to ukazanie nagiej sylwetki człowieka w bardziej artystyczny sposób. Do aktu należy pozować całkowicie nago. Akt ma pokazać piękno ciała, fragment ciała, np., piersi, pośladki, brzuch czy plecy. Akt to nagie zdjęcia ale bez wulgaryzmu i erotyki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj